Kulüplerimizin projelerine önemli bir maddi kaynak olan küresel teşviklerden bölgemizde faydalanan proje sayısı iki oldu.

 

Ege Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Polikliniğine 15 hasta başı monitörü ve bir hemşire gözlem istasyonu kurulması projesi 37,701USD bütçesi ile onaylandı ve satın alma süreci başlatıldı. Projeye bölgemizden 8 kulüp, yurtdışından 3 kulüp ve 4 Rotary Bölgesi destek verdi. Proje tamamlandığında poliklinikte acil müdahale için çok gerekli olan hasta başı monitörsüz yatak kalmayacak ve acil müdahale süresi de hemşire gözlem istasyonu ile çok kısalacak. Proje detayları ve dosyası için tıklayınız.

 

Bursa'da okul çağındaki gençlerimizin okuma alışkanlıklarını arttırmak için Belediyeyle işbirliği ile tasarlanan Gezici Kütüphane projesi de Vakıf tarafından onaylandı. Proje ile bir otobüs içine kurulacak gezici kütüphanenin öğrencilerin okullarına yapacağı düzenli ziyaretler ile kitap okuyan genç sayımızın arttırılması hedefleniyor. İçinde internete bağlı bilgisayar ve yazıcı da bulunacak otobüste yer alan ekranlarda eğitim programları da yürütülecek. Bölgemizden 6 kulüp, yurtdışından bir kulüp, 4 Rotary Bölgesi ve bir Rotaryenin kendi özel desteği ile gerçekleşen proje finansmanı 38,050USD tutuyor. Proje detayları ve dosyası için tıklayınız.